Postoje pesme koje služe da popune tišinu. I postoje one druge – koje nastaju iz besa, prkosa i potrebe da se glasnije kaže ono što mnogi pokušavaju da prećute.
Nova epizoda emisije K.U.P.E.K. polazi upravo od tog pitanja: kakav je zvuk pobune? Ako svaki protest ima svoj soundtrack, onda i svaka društvena promena ima svoju ritam sekciju, svoje refrene i svoje parole pretočene u muziku.
Autor emisije podseća da sloboda nije stanje koje se podrazumeva, već proces koji često zahteva mnogo više od lepih reči i romantičnih stihova. Nekada je potrebno podići glas, pokazati zube i jasno reći ono što ne želimo da prihvatimo.
U 433. izdanju KUPEK-a, bunt i bes sa ulice pretaču se u muziku koja ne traži dozvolu da bude glasna. Ovo nije plejlista za prijatno popodne. Ovo je soundtrack vremena u kojem živimo – vremena u kojem se i dalje vode iste borbe za dostojanstvo, slobodu i pravo na drugačiji glas.
Ako verujete da muzika može biti više od zabave, ako u pesmama tražite tragove otpora, solidarnosti i neposlušnosti, nova epizoda KUPEK-a čeka vas na talasima Domus radija večeras od 20h.
Pokažite očnjake. Pojačajte zvuk. Poslušajte K.U.P.E.K. #433.

