Snimak sa izvođenja predstave "Kosovski ciklus" Narodnog pozorišta Priština sa sedištem u Gračanici, iz privatne arhive Nikole Zavišića korišćen u spotu "Posle pandemije, pre trećeg svetskog rata"
Beogradski alternativni sastav Urgh! objavio je spot za pesmu “Posle pandemije, pre Trećeg svetskog rata”, naslovnu numeru sa svog najnovijeg albuma koji je od početka juna dostupan na digitalnim platformama. Spot prati povratak benda u fokus domaće alternativne scene i donosi vizuelnu dopunu pesmi koja svojim naslovom i tematikom reflektuje nemirno vreme u kojem nastaje.
Nova pesma nastavlja autorski pravac po kojem je Urgh! prepoznatljiv još od devedesetih – spoj alternativnog roka, hardcore energije, elektronike i eksperimentalnog pristupa. Iako bend nikada nije pripadao glavnom toku domaće scene, tokom više od tri decenije postojanja izgradio je kultni status među slušaocima otvorenim za žanrovska pomeranja i nekonvencionalne muzičke ideje.
Album “Posle pandemije, pre Trećeg svetskog rata” objavljen je 6. juna i predstavlja prvo studijsko izdanje benda nakon duže diskografske pauze. Naslov sam po sebi sugeriše atmosferu savremenog društva, obeleženog krizama, neizvesnošću i osećajem da se svet nalazi u stalnom stanju prelaza između jedne i druge katastrofe.

Urgh! su osnovani u Beogradu 1991. godine kao grindcore sastav, ali su vrlo brzo počeli da šire svoj izraz ka alternativnom roku, noise-u, elektronici i drugim eksperimentalnim formama. Tokom karijere objavili su albume “9194”, “Oesophagus”, “Sumo”, “Pozorište surovosti” i najnovije izdanje “Posle pandemije, pre Trećeg svetskog rata”, ostajući jedan od najoriginalnijih bendova domaće underground scene.
Objavljivanjem novog spota bend dodatno skreće pažnju na album koji je već izazvao interesovanje publike navikle na njihov specifičan spoj društvenog komentara, ironije i muzičke nepredvidivosti. Za ljubitelje alternativnog zvuka, ovo je još jedan podsetnik da Urgh! i dalje ostaju jedan od najautentičnijih glasova regionalne nezavisne scene.

